XS Sights 1911 Novak: V Şekilli Baskılanmış Nişangah Sistemi


Poligon Club olarak tabanca kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştıracak aksesuarları da tanıtacağız artık. Her yeni bültende yeni bir aksesuarla karşılaşacaksınız. XS Sights firması alışılagelmişin dışında ürettiği fantastik nişangah sistemleriyle tanıdığımız bir firma.

Firmanın yeni ürünü 1911 Novak Express nişangahı. İsminden de anlaşılacağı üzere modern 1911 tabancalar için tasarlanmış bir model olma özelliği taşıyor. Firmanın “V” şekilli gez tasarımına bir göz atacak olursak; yakın mesafedeki etkinliği ile piyasaya çıktığı dönemde çok ses getirmişti. Nişangah sistemi kullanıcıya adeta Afrika safarilerinde kullanılan çift namlulu av tüfeklerindeki gibi “V” şekilli bir hedef alma sistemi sunuyor. 3-dot nişangahların aksine bunda gezde 2 nokta yerine orta kısmında tek bir çizgi şeklide hedef işareti konulmuş. Arpacıktaki nokta ile hizalandırılarak hedefe atış gerçekleştirilebiliyor.

Ayrıca sistemin karanlık ortamlar için Trityum kapsüller içeren bir versiyonu da bulunuyor. Ancak Trityum içeren versiyonu kullanacaklara küçük bir uyarıda bulunalım: ilk atıştan sonra namludan çıkan flaş ile Trityum işlevselliğini bir süreliğine kaybedebiliyor. Bu yüzden arka arkaya atışlar yapmak zorlaşıyor. Ancak tek atışta işimi hallederim diyorsanız sizin için herhangi bir sıkıntı çıkarmayacaktır. Ürünün standart beyaz noktalı versiyonu 105$, Trityum versiyonu ise 30$ ile 135$ arası değişkenlik gösteren fiyatla satışa sunuluyor. 1911 model tabancası ile yakın mesafeden etkili atışlar yapmak isteyen okurların kaçırmaması gereken bir nişangah sistemi olduğunu düşünüyorum.

#XSSights1911Novak #nişangahsistemi #1911 #poligonclub

260 görüntüleme0 yorum