top of page

Ateş etmek için fazla güzel! Turnbull 1911


Turnbull 1911 Heritage Edition Commander, restorasyon zanaatını ve yeni silah üretimini birleştiren bir başyapıt.


Onyıllarca, Doug Turnbull bir numaralı silah restorasyon ustası olarak kalıcı bir itibar edindi. New York merkezli şirketi Turnbull Restoration Manufacturing Co. binlerce yıpranmış, ömrü dolmuş kalıntıları sergilenmeye değer sanat eserlerine dönüştürdü. Bu yapıtların çoğu da şirketin ismiyle artık özdeşleşmiş ısıl renklendirme, zarif gravür ve meneviş ile kutsandı. Bu yöntemlerin hiçbiri yeni icat değil elbette—Turnbull onları sadece mükemmelleştirdi.


Model 1911 Heritage Edition Commander

Ustanın en yeni eseri Model 1911 Heritage Edition Commander, restorasyon anlayışı ile üretilen bir ateşli silahın nelere kadir olabileceğini gösteriyor. 2016 SHOT Show’da sergilenecek olan Commander, 2014’te sunulmuş orijinal Heritage tam boy 1911’in devamı. Turnbull’un da dediği gibi, her şey titizlikte.

“[Model 1911] Heritage Edition’ın olayı eski silahların tarihi kaplama, ısıl renklendirme ve menevişleme ile zenginleşmiş mirasını alıp yeni imalattan geçirmek,” diyor Turnbull. “Sonuç bir sanat eseri.”

Sergilenmeye değer, ama kolay da hırpalanmıyor.

Turnbull bu silah için sıklıkla “Bu silah ateş etmek için fazla güzel” dendiğini belirtip, bu silahların sanat eseri olduğunu ancak fıtratlarında ateş etmek olduğunu söylüyor.

94 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Opmerkingen


bottom of page