top of page

Poligon Club’da Western Rüzgârı Esiyor.


Dev gövdesi, parlak yüzeyi ve caydırıcı mühimmatı ile kovboylu Western filmlerinden çıkıp gelen ‘Smith&Wesson mod-586’ ile Poligon Club’da gücü ellerinizde hissedeceksiniz. Yüz yılı aşkın süredir ürettiği toplu tabancalarla ünlenmiş olan Smith&Wesson şirketi yalnızca Amerika ve Avrupa’da değil, tüm dünya çapında kaliteli ürünleri ile öne çıkmayı başarmış bir kuruluş. Yıllar içinde şirketin üretim bandından onlarca farklı modelde silah değişime uğrayıp yenilenerek geçmiş olsa da bazı modelleri yeniliğe direnip orijinalliğini korumayı başarmış durumda. İşte bu modellerden biri de Poligon Club’da ziyaretçilerini beklemekte olan ‘mod 586’!

Klasik yapısı ile görenleri kendine hayran bırakan bu toplu tabanca ağırlığı ile de ilk atış öncesinde ayrı bir gerilim yaratmıyor değil. Ancak ilk atışın hemen ardından tüm gözlerin size çevrilmesi ile bu gerilimi hızla atlatıp silahın keyfini sürmeye başlıyorsunuz. Tüm gözlerin size çevrilmesi dedim, çünkü mod 586 kullandığı 357’lik Magnum mühimmatı sebebiyle çıkardığı gök gürültüsünü andıran sesi sayesinde yan yollarda atış yapan tüm atıcıların dikkatini kısa sürede kendi üzerine çekmeyi başarıyor.

Bu tabanca böylesine güçlü ve büyük bir mühimmat kullanıyor olmasına rağmen ergonomik yapısı sayesinde atış esnasında silahın kontrolü tahminlerinizden çok daha kolay bir şekilde sağlanabiliyor. Hem çift hem de tek hareketli bir tetik tertibatına sahip olan mod 586 ile özellikle tek hareketli mekanizma sayesinde uzak mesafelerde bile istikrarlı atışlar yapmanız oldukça kolaylaşmış durumda. Tabi bu istikrarlı atışlarda nişan tertibatının etkisi de göz ardı edilemez. Sade yapılı gezi ve kırmızı Truglo arpacığı ile ‘Smith&Wesson mod-586’ atış müsabakaları için tasarlanmış gibi bir izlenim sunuyor.

ÖZELLİKLER:

Gövde Yapısı: Çelik

Mühimmat Seçenekleri: .357 Magnum, .38 S&W

Hazne Kapasitesi: 6

Namlu Uzunluğu: 4 inch / 10.2 cm

Toplam Uzunluk: 9.3 inch / 23.6 cm

Tetik Hareketi: Hem tek hem çift hareketli (DA-SA)

252 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page