top of page

Smith & Wesson CSX

En İyi Yeni Mikro Kompakt 9 mm Silah?


Polimer gövdeli tabancalar giderek daha yaygın ve popüler hale geldi, ancak herkes polimerin sunduklarını pek sevmiyor.


Gerçek metal hissini sevenler için, klasik stili 21. yüzyıla getirirken geçmişin metal çerçeveli mikro kompaktlarına saygı gösteren yeni Smith & Wesson CSX var. 9 mm’lik bu tabanca, alüminyum alaşımlı bir gövde üzerine inşa edilmiş, ancak değiştirilebilir polimer arka kayışlara sahip ve kullanıcıya ergonomik uyumuyla kişiselleştirme imkanı da sunuyor.Yeni mikro kompakt gizli taşıma tabancası, 10 yuvarlak gömme şarjör veya genişletilmiş 12 yuvarlak şarjöre sahip. Ayrıca manuel güvenlik ile birlikte iki taraflı bir sürgülü durdurma koluna sahiptir. Tamamen iki elle kullanılabilen çelik sürgü, kolay kullanım için ön ve arkada çentikler sunarken, entegre bir “EZ sekmesi” kolay sürgülü raflamayı sağlar. Solak atıcılar için şarjör sürümü de değiştirilebilir. Tabanca ayrıca metal üç noktalı nişangahlarla donatılmıştır. Yüksüz, sadece 19,5 ons ağırlığında, 1:10 inç büküm oranıyla 3,1 inç namlu uzunluğuna sahip.


Smith & Wesson’ın kıdemli ürün müdürü John Myles, “M&P Shield tabancasının piyasaya sürülmesinden bu yana, Smith & Wesson kompakt gizli taşıma ateşli silah pazarına yatırım yaptı” dedi. “Geçen yıl, Shield Plus’ın piyasaya sürülmesiyle kapasiteyi artırarak ve tetik geometrisini güncelleyerek eski platformu modernize ettik ve güncelledik. CSX’in tasarımıyla yeni bir tuvalle başladık; tüketiciye gizli taşıma için tamamen farklı bir seçenek sunuyoruz.”


Smith & Wesson CSX: 2022 İçin Küçük Oluyor


Mikro boyutlu gövdesine rağmen, CSX dokulu bir ön kayış, çok yönlü manuel başparmak güvenliği ve sol ve sağ el atıcılar için iki şarjör serbest bırakma düğmesi sunar. Smith & Wesson CSX mikro kompakt bir model olabilir, ancak doğal nişan alma noktası için en uygun 18 derecelik kavrama açısı ve tutarlı bir parmak yerleşimi için entegre emniyete sahip düz yüzlü tetikleyici ile birlikte kılıftan çekilirken tıkanma olmaması için yivli bir fırlatma portuna sahip.


453 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page