POLİGON CLUB ATIŞ YARIŞMASI BİRİNCİSİ ÖZCAN CEYLAN OLDU!


Kuruluşunun birinci yılı nedeniyle düzenlenen ve her yıl tekrarlanması planlanan PoligonClub Tabanca Atış Yarışması 29 Nisan 2018 Pazar günü gerçekleştirildi. Çok sayıda silahseverin ilgi gösterdiği yarışma iki kategoride gerçekleştirildi. Birinci kategoridekiler 15 yarışmacı kendi silahlarıyla yarışırken ikinci kategoridekiler 19 yarışmacı ise Poligon Club’ın tahsis ettiği Canik TP9’larla yarıştı.

Birinci kategoriye katılan yarışmacılar 20 metre mesafeden dairesel hedefe üç dakika içinde 5 mermi atarken, ikinci kategoriye dahil olan yarışmacılar için hedef uzaklığı 15 metre olarak belirlendi.

Atış sporuna değerli katkıları olan Nahit Kanberoğlu, Özhun Olgar, Cem Aşkın ve Semih Karaca'dan oluşan jüri kontrolünde gerçekleştirilen yarışma sonunda birinci kategoride topladığı 44 puanla Özcan Ceylan birinci olurken hemen ardından Ali Civelek ve Ahmet Sezer 34'er puan topladılar. Eşitlik durumunda yapılan ikinci bir atış ile Ali Civalek ikinciliği alırken Ahmet Sezer üçüncülük ödülünün sahibi oldu.

Yarışma öncesinde yarışmacılar kendilerine teslim edilen 20 merminin 15'ini yarışmaya ısınmak, konsantre olmak ve tabancalarına alışmak için kullandılar.

Tüm katılımcılara yarışmaya katılım sertifikası verilirken yarışmada dereceye girenlere ise ödüller ise şöyleydi:

1.ye Kupa ve 200 adet ücretsiz mermi ile atış

2.ye Kupa ve 100 adet ücretsiz mermi ile atış

3.ye Kupa ve 50 adet ücretsiz mermi ile atış

Yarışma sonrası ödül töreninde konuşma yapan Poligon Club adına konuşma yapan Cem Orçun "Kısa sürede geleneksel hale gelen bu organizasyonumuzda sizlerle beraber olabilmek bizim için büyük bir mutluluk. Kuruluşundan bu güne sektör standartlarına yeni bir boyutlar kazandıran ve her seferinde daha iyisini yapabilme çabası içerisinde olan Poligon Club sizlerle çok daha güçlü.Varlığınızla ve geri bildirimleriniz ile hep daha iyiyi yapabilme çabalarımıza destek olduğunuz gibi, bir sonraki aşamada daha da iyisini yapma sorumluluğunu bize hissettiriyorsunuz. İyi ki varsınız, Poligon Club ailesi olarak sizlere bu nedenle şükranlarımızı sunuyoruz..." dedi. Konuşmanın ardından dereceye giren atıcılara ödülleri takdim edildi.

#TabancaAtışYarışması #Poligon #PoligonClub