top of page

GSG 1911


Atış yaparak eğlenmek amacıyla tasarlanan bu silah, üç noktadan sabitlenen namlusuyla isabet hassasiyeti de kazanmış. Hafif alaşımlı metal gövdede, değerli silahlarda yer alan iğne emniyeti ve üç noktalı nişangah düzeni gibi ayrıntılar da mevcut. Hızlı fişeklerle kullanmak lazım, ama ne yazık ki tetik ağırlığı biraz fazla.


German Sport Guns, ya da GSG, katalogunda .22 Ir kalibre olarak kısa ve uzun namlulu farklı silahlar bulunduruyor ve bunların hepsi de estetik olarak daha büyük kalibreli ünlü modellerden esinlenmiş. İşte GSG-1911 modeli de öyle. Hem standart fişek yatağıyla, hem de .22 Ir Hv (High velocity = Yüksek hızlı) tipinde olarak satışa sürülmüş. Üretici firmanın açıklamasına göre, silahın iki farklı tipte üretilmesinin nedeni, piyasada bu silahlarla kullanılabilir fişek sayısının bolluğu. Bizim test ettiğimiz model, kovan tahliye penceresinin altında da yazdığı gibi .22 Ir Hv kalibreli, yani yüksek hızlı fişek ibaresi mevcut, ama biz bu tabancayı normal hıza sahip fişeklerle de denedik.


GSG-1911 keyifli sportif atışlar yapma amaçlı bir silah ve John Moses Browning tarafından icat edilen ünlü benzeri tipinde bir rimfire (etekten ateşlemeli) isteyen atıcılara hitap ediyor. “Hv” fişek yatağı olmasına rağmen standart fişeklerle de iş görmesi takdire şayan bir özelliği. İsabet oranı oldukça yüksek, malzeme ve işçilik kalitesi de en azından temel bileşenlerinde gayet iyi.


Uygun fişekleri seçtiğiniz zaman silah müşkülpesent atıcıları bile tatmin edebilir, ama gerek nişan alarak gerek refleksle yapılan atışlarda ağır ve temiz çalışmayan tetik mekanizması performansı olumsuz etkileyen bir faktör. Bu yarı otomatik tabancada kullanılan malzemenin büyük kısmı hafif alaşımlı metal, bu da sık ve yoğun kullanmak isteyenler için olumlu bir özellik.


Kaynak ve Detaylar: www.tabancavetufek.com

92 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page