top of page

Çek'lerin Göz Bebeği: CZ P-09


P-09, Çek Cumhuriyeti’nin gözbebeği, tam teşekküllü harekat ve IPSC müsabaka tabancası. P-07’nin daha büyük gövdeli bir modeli olan “Duty” yani “görev” modeli olan P-09.


CZ P-09 özellikle sert koşullara dayanmak için tasarlanmış olan bir harekat tabancası olup askeri kuvvetler ve polis için özel olarak üretilmiş. Elbette bu IPSC(International Pistol Shooters Confederation – Uluslararası Tabanca Atıcıları Konfederasyonu) atıcıları tarafından da kısa zamanda keşfedilerek benimsenmiş olan tabanca, “iş bitiricilik” adına gereken teknik özellikler ve atış hassasiyetine de sahip.


Sökülebilir kabza arkalıkları ve Picatinny aksesuar kızağı destekleyen bir polimer gövdeye yapılmış olan silahın namlu boyu 11.5 cm. Toplam boyu ise 20cm olup üretildiği kalibreler; 9mm (19 kapasite) ve .40 Samp;W(15 kapasite).Boş ağırlığı 860gr gelen tabanca, dünyada muharebe sınıfının en hafif tabancalardan bir tanesi. CZ kendisinden beklendiği gibi kontrollü inebilen bir horoz tertibatı, çift yönlü kilit ve sabit atıcı nişangahlarını da eklemeyi unutmamış bu silahında da.

308 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page