top of page

Canik TP9 SFx


Envanterimizdeki Silahları Tanıyalım-01 / Canik TP9 SFx

Pratik ve hareketli atış müsabakaları için özel olarak tasarlanan Canik TP9 SFx Poligon Club’da sizleri bekliyor. Samsun Yurt Savunma Şirketi’nin TP9 SF modeli üzerinde bir takım değişiklikler yaparak tasarlamış olduğu bu silah ilk bakışta 132 mm’lik uzun namlusu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Namlusunun uzatılmasına bağlı olarak kapak takımı da doğrudan uzatılmış olan bu tabancanın ağırlığının azaltılabilinmesi için sürgünün ön tarafı üzerine delikler açılarak denge sağlanmış. Bu sayede böyle bir uzun namluya rağmen silahın ağırlığı TP9 SF’e kıyasla yalnızca 24 gr daha artmış.

Üzerinde elektronik nişangahların kolaylıkla takılabilmesine imkan sağlayan bir parçaya sahip olan TP9 SFx; decocker (güvenli iğne düşürme pimi) ve emniyet mandalına sahip değil. Bu yönüyle sadeliği ön plana çıkarmayı başaran bu tabanca kabartılmış şarjör düşürme mandalı ve özel yapılı sürgü tutucusu ile şarjör değiştirme sırasında büyük bir hız avantajına sahip durumda.

Kısa bir tetik yolunun yanında hafif sayılabilecek bir tetik ağırlığına sahip olan TP9 SFx, tetik emniyeti bulunduğu halde ard arda atışları hızlı bir şekilde gerçekleştibilen özel bir tabanca.

Özellikler

• Tam-Boy Polimer Gövde

• Yüksek Kapasiteli Şarjör

• DA/SA veya SAO Tetik Mekanizması, Tetik Emniyeti ile

• Askeri Standartta Pikatini Ray (MIL-STD-1913)

• Çift Taraflı Şarjör Kilidi

• Tırıtıllı Tetik Korkuluğu

• Cerakote ® Kaplama

TP9 SFx’in hayran kitlesi şimdiden Poligon Club’ın yolunu aşındırmaya başladı bile! Henüz bu özel tabanca ile atış deneyimi yaşama fırsatı bulamamış olan tüm atıcıları en yakın zamanda Poligon Club’a bekliyoruz.

3.165 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page