007 James Bond'un tercihi: Walther PPK/SGeçen yüzyıldan beri devam eden James Bond serisinin meşhur ajanı, 1997 senesinde yayınlanan "Yarın Asla Ölmez"de efsanevi Walther PPK tabancasını terk edip daha büyük, daha heybetli Walther P99’a geçiş yapmıştı.


Casino Royale’de filminde de kısa süreliğine bir kez daha gözüktü PPK ve ardından gelen Skyfall filminde ise Walther PP serisinin spor modeli olan PPK/S İstanbul sahnesinde karşımıza çıktı.Spectre filmine geldiğimizde ise efsanevi tabancamız susturucuyla beraber filmin posterinde boy gösterdi. No Time To Die filminde de yerine alan Walther PPK, değişen modelleriyle 007 James Bond serisinin vazgeçilmez silah markası olmaya devam ediyor.Walther PP serisi tabancalar, (Walther PP, PPK ve PPK/S )Almanya'da Carl Walther GmbH Sportwaffen tarafından veya Walther lisansı altında Fransa ve ABD'de üretiliyor. Yarı otomatik bu tabancaların kodu olan PPK'nın açılımı "Polizei Pistole Kurz", yani "Kısa Polis Tabancası"dır.Tabancanın adı PPK/S (Sporun S’si) ve 1968 Silah Denetim Kanunu’nun tabanca puanlama sistemine uymak amacıyla, bir yeniden tasarım sürecinden geçmiş. Değişiklikler arasında, ABD gümrük yasaları gereğince kabzanın uzunluğu artırılmıştır.Walther, PPK/S ile tüm zamanların şüphesiz en ünlü silahlarından birini 22LR mermi kullanabilir hale getirdi.


Tabancaya böylelikle 50 gramlık bir yük binmiş ama bununla beraber şarjör kapasitesi de bir mermi artmış. PPK/S artık 10+1 kapasitede 22LR mermisi alabiliyor. Bu da 007 James Bond için ayrı bir tercih sebebi olsa gerek.