Doğru Taşıma Kemerini Neye Göre Seçeriz?


Doğru taşıma kemeri için birinci adım kılıf malzemeniz ile aynı malzemeden bir kemer tercih etmektir. Bu sebeple deri kılıf sahiplerinin vejetal kösele tercih etmesi en doğrusu olacaktır. Neopren ya da süet gibi yumuşak malzemelerden imal edilen kılıflar ise kemer ile fazlaca sürtünmeyen “iç kılıf” tasarımlarında ya da “çorap” olarak tabir edilen türde üretildikleri için kemer konusunda kendinizi kısıtlamanıza gerek yok.

İkinci adım ise kılıfınızın kemer halkaları ile tam olarak aynı boy ve kalınlıkta bir kemer tercih etmeniz. Eğer kemer küçük kalırsa kılıf serbest kalıp içindeki silahın ağırlığı ile sallanacaktır. Eğer kemer çok kalın geliyorsa o zaman da hem kemerinizin kenarları hem de kılıfınızın kemer halkaları aşınacak ve kemerinizin estetik bütünlüğü ile deri kılıfınızın ömrünü olumsuz etkileyecektir. Bu durum Fobus türü kılıflar (polimer kılıflar) için de geçerlidir. Bu tür sentetik kılıfların plastiği hem cordura palaskalarda hem de deri kemerde taşımaya elverişli olsa da kemer halkaları ile uyumlu olmayan bir kemer tercih etmeniz durumunda aynı sorunu yaşayabilirsiniz.

Son adım ise seçtiğiniz kemerin yüzeyindeki desen, dikiş ya da benzeri süslerin mümkün olduğunca az olması. Çünkü ne kadar doğru boyutta bir kemer seçerseniz seçin, vücut ısısı ve ter nedeniyle kılıfınızın kemerin yüzeyinin bozması kaçınılmazdır. Bu nedenle de hoş desenli bir kemeriniz varsa onu kılıfınız ile bozmak yerine bir başka düz yüzeyli kemer edinmenizi tavsiye ederiz.

#tabancakılıfı #polymerkılıflar #deritabancakılıfları

439 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
®

Adres

Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Kuyu Sok.

No: 42/A, 34387 Şişli

İSTANBUL / TÜRKİYE

T: +90 212 288 38 38

E: info@poligonclub.com

Ziyaret

Online Satış

Hakkımızda

Yönetim

Referanslar

İletişim

Bilgilendirme

Sosyal Medya

SİTEMİZE ÜYE OLUN
Kampanyalardan haberdar olun.